| Daniela_Boberschi_1990 a întrebat:

Care este codul PUK la telefoanele Lg T500 Orange?

Răspuns Câştigător
| Jameson a răspuns:

Codul PUK(Personal Unlock Key) are legatura cu cartela, se gaseste pe cealalta parte a cartelei aceea mai mare de unde ai desprins cartela, sau mai poate fi obtinut de la relatii cu clienti.

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Codul PUK tine de cartela operatorului de telefonie mobila, si nu de modelul telefonului. Cartela ta cu numar are un anumit cod puk stabilit de Orange, Vodafone, Cosmote sau alta retea in care se afla cartela. Poti afla codul din meniul operatorului. Pentru Orange Prepay, apelezi *100#, apoi alegi ramura "Servicii puk si timp liber". Acolo afli puk-ul cartelei tale.