| flocea_8711 a întrebat:

Care este viteza maxima prinsa de un motor?

10 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Dintre motocicletele de serie sau serie limitata Dodge Tomohawk a prins 560 uite aici un top http://mortu.eu/top-10-cele-mai-rapide-motociclete-din-lume.html daca iei in calcul si modelele unicat Asphaltfigters Stormbringer 565 km/h pe pista de sare de la Boneville in 2009!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

230-250

| Andrei233 a răspuns:

Depinde de motor, cele modificate pot sa ajunga pana la 280-300km/h happy

| vladmR a răspuns:

500km/h parca

| Fluffinator a răspuns:

560 km Dodge Tomohawk

| charizard96 a răspuns:

Radican din cosinusul la cub a unui unghi care este suplementul altui unghi de 67 de grade.

| ramona_3149 a răspuns:

700 km/h

| qwerty_6720 a răspuns:

Toate raspunsurile sunt gresite.Cea mai mare viteza atinsa de un autovehicul obisnuit si nemodificat este de 407km/h (Bugatti Veyron)

http://video.google.com/videoplay?docid=-4660115890703519062#

| OannnaM_3053 a răspuns:

Recordul mondial de viteza pentru un vehicul pe 2 roti este de 580.833 km/h stabilit de Rocky Robinson in 2008 insa "motocicleta" nu are nicio asemanare cu una obisnuita iar pozitia de pilotat este asemanatoare cu pozitia pe care o are un pilot in masina de F1.
Cele mai mari viteze le inregistraza motocicletele de Moto GP, recordul pe circuit fiind de 349.288 km/h stabilit de Dani Pedrosa. Aceasta viteza a fost atinsa pe linia dreapta a unui circuit, linie ce are aprox. 1000 m. In teste neoficiale pe portiuni de drum intinse, motocicletele de Moto Gp depasesc cu usurinta 400 km/h (Casey Stoner a reusit cu Ducati 416 km/h). Ca motociclete de serie am vazut un 345 km/h cu o Hayabusa

| Gaby9999 a răspuns:

Depinde de motor