| 7rAc3rS a întrebat:

Cat costa înmatricularea unui motor de 50/125cc,unde se poate face?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Mopedul (de pana la 50 cmc) se inregistreaza la primaria localitatii de domiciliu iar motocicleta se inmatriculeaza la Serviciul de permise si inmatriculari din judet.
Aici: https://ro-ro.facebook.com/......9960138991 vezi pasii pentru inmatricularea si costul inmatricularii unei motociclete, tot asa se procedeaza si cu mopedul, doar ca totul se rezolva la primarie.