| bertonebertone a întrebat:

Cat costa sa schimbi culoarea de pe acte a unei masini si unde trebuie sa mergi?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. intai mergi la Politie si spune ca vrei sa schimbi culoarea si acolo iti spun TOT ce ai nevoie.
2. nu mai intai FACI treaba, pentru ca din momentul in care tu o vopsesti esti in ilegalitate.

| dominyksk a răspuns:

Vopsesti masina
faci programare telefonica la RAR
mergi la rar cu talonul masinii, cartea si buletinul proprietarului (delegatie daca este pe firma)
la rar se face identificarea (serii caroserie si motor) si se scrie noua culoare in cartea masinii
cu toate actele mergi la politie unde se plateste taxa pentru noul talon
si costul in jur de
95 taxa de identificare... la RAR

32 taxa de talon... la CEC