| anonim_4396 a întrebat:

Cat de safe este sa calatoresti prin China de capul tau, fara ghid sau excursie organizata?

3 răspunsuri:
| oz a răspuns:

Daca nu stii limba...si in Romania e periculos noaptea...si esti acasa la tine.
Eu unu nu m-as aventura...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca esti vorbitor de engleza ai sa te descurci chit ca intrii in fiecare hotel sau banca si-ti iei informatii, nu mergi pe strazi laturalnice, sau cu mijloace de transport dubioase, in rest, este ok, am prietene care merg frecvent la cumparaturi, de ani de zile.

| chonnylove a răspuns:

Eu zic ca... e cam riscant sa te aventurezi in China asa ca ti-a venit tie. Tre sa fii SIGUR ca ai la tine cel putin 3 mii de euro, ca stii chineza(cu cateva mii de litere in alfabet, cantonese si mandarin-asa li se spune in engleza) iti trebuie atatea mii de litere ca sa poti citi ziarul dimineata. cel ma probabil te vei trezi intr-un sunt si miile de euro vor fi la naiba deja. eu zic sa te duci si cu alte persoane care stiu ce sa faca si sa organizezi FOARTE BINE tot. hotelul, cazarea, mancarea, cate zile, TOT. daca nu te organizezi o sa iasa un dezastru.