| David24876 a întrebat:

Câți cai aș putea pune pe un Passat b5.5 1.9 TDI 101 CP AVB?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Aproximativ 30-40 CP vei castiga din stage 1, iar la societatile profi care fac si dyno test costa undeva la 330 euro aceasta modificare

sau o varianta mai ieftina ofera domnul acesta : https://youtu.be/Vx1MtwkIh9g?feature=shared&t=479

| ValentinMihai78 a răspuns:

Cumperi kitul de fabrică care a condus la creșterea puterii motorului 1, 9 tdi până la 130 CP. Iar, cu chip tuning, se poate urca de la 130 la 150 CP.