| emoboy a întrebat:

Cati cai pierde in medie un motor de 75cp? Si care pierde mai multi benzinarul sau dieselul? Tinand cont ca pierde atunci cand se intinde/slabesc,lantul/cureaua,atunci cand filtrele sunt nitel infundate, turbina nu introduce aceeasi presiune in motor...etc

Răspuns Câştigător
| Robertty a răspuns:

Pai nu perde prea multi, se simte la consum ca o sa consume mai mult si o sa mearga cam tot asa nu cred ca e un nr exact de cai cat si cum!winking

2 răspunsuri:
| IMC90 a răspuns:

Depinde de capacitatea cilindrica. Un motor mic care dezvolta multi cai, se uzeaza mult mai repede fata de un motor mai mare care dezvolta aceeasi forta.
Teoretic, n-ar trebui sa piarda, practic incep sa se piarda cand dai drumu la aeru' conditionat laughing

Răspuns utilizator avertizat