| Omnitrix a întrebat:

Caut opel zafira diesel 1.9., de la 2007 in sus sau touran cu aceleasi caracteristici, rog seriozitate, fara masini de pe autovit sau best auto. funda pentru cine ma ajuta

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu recomand deloc Touran, in loc de Zafira.
Ia Zafira 1.9 CDTI si vei fi foarte multumit, n-au probleme decat cu pedala de acceleratie (boala cronica la Opeluri second-hand), si cu injectoarele, daca alimentezi 'economii', in loc sa mergi in peco.

| Florian20405 a răspuns:

Recomand sa-ti achizitionezi Touran din Germania, deoarece daca il iei de la privrat cu siguranta il iei cu km original si foarte intretinut, plus de asta il iei si mai ieftin. Daca nu vrei din Germania eu totusi recomand Autovit-ul, e cel mai bun site de auto din Romania.Bafta!