| Andrei_Denis_1998 a întrebat:

Ce acte sunt necesare pentru luarea in evidentă a unui autorism la primărie?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Depinde de situația lui. In principiu ai nevoie de cartea de identitate a proprietarului, CIV, talon (daca are) completat la "înstrăinat către", contract sau factura de achizitie, după caz. La unele primarii se mai cere si CI vânzător(sau copie CUI). Si mai e de completat o declarație de impunere. De asemenea, trebuie dovada ca mașină a fost scoasa din evidenta de fostul proprietar si ca acesta are impozitul achitat. Dovada se poate face cu fisa de înmatriculare si certificat fiscal, sau cu stampila primariei de pe contract/factura.

2 răspunsuri:
| AndreiNM777 a răspuns:

Contracte canzare cumparare, copie buletin, copie carte si talon.

| sonya a răspuns:

Buna,

Ai nevoie de contractul de vanzare-cumparare, cartea masinii, declaratie, certificatul de inmatriculare, cartea de identitate.

Uite aici ce am mai gasit http://www.sibiu.ro/......in-romania

Sau http://ditl5.ro/persoane-fizice/ luare in evidenta a unui mijloc de transport.

Succes!