| C._Madalin_Andrei_1999 a întrebat:

Ce culoare recomandați sa fac etrierii la un audi a 4 b7 sine argintiu cu jante argintii? Nu vreau nici sa fie de cocalari, dar nici sa o las asa cu etrierii aia ruginiti. Ceva decent care sa arate și bine. Mulțumesc anticipat

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ar merge rosul care este o culoare clasica pe etrierii auto cu jantele argintii
galben si el merge dar nu stiu cat te incanta
sau de ce nu acel gold, dar aici s-ar vedea foarte bine daca si jantele ar fi vopsite negru lucios sau chiar mat!

mai poti face etrierele culoarea albastra sau chiar ceva in genul turcoaz!

te sfatuiesc sa le faci la un service profi si care le da jos de pe masina si vopseste, indiferent daca le vopseste cu vopsea clasica sau prin sablare si vopsire electrostatica! in orice caz nu este nevoie de vopsea speciala termorezistenta, pentru ca oricum vopseaua va tine ani de zile, stiu asta pentru ca mi-am facut si eu in trecut la masini si nu s-a luat vopseaua asa cum afirmau unii pe atunci, deci nu este musai sa fie o vopsea rezistenta la temperaturi inalte, se poate si cu vopsea simpla
este mai ok sa se dea jos de pe masina etrierii si sa se faca o treaba profi chiar daca asta implica niste costuri mai mari

| SuNaM a răspuns:

Depinde mult de jante. Cu gri merge orice culoare. Si negru, si violet deschis, si rosu. Parerea mea este ca ar merge un albastru din acela cum are Subaru. Ar arata cel mai sport.