| anonim_4396 a întrebat:

Ce odorizante folositi pentru masina? Eu am renuntat la cele tip ambipur ce se monteaza pe gura de ventilatie pentru ineficienta (se simte parfum doar cand merge ventilatia si aerul evacuat sa fie cald). Cu bradutii, cateva ore... Vreau un parfum placut, discret dar totusi sesizabil. Multumesc!

2 răspunsuri:
| littlesunshine a răspuns:

Sunt niste sticlute prin comert. Parfumul din interior e o esenta uleioasa asa. Au un capac de lemn. il desfaci, uzi un pic capacelul cu parfumul respectiv. si inchizi la loc capacelul...il agati undeva si. miroase super mult. Eu il folosesc in dormitorul meu care e mai mare de 5-6 ori decat interiorul masinii tale si tine nu gluma. Repet faza cu udatul capacului o data la 3 saptamani.
Mai nou am vazut ca au aparut in Mr. Bricolage odorizante de tip spray poloneze sau ceva. care te dau pe spate si au o groaza de aromebig grin
Bafta!

| Lauraa99 a răspuns:

Folosesc parfum Aromcom (http://ro.aromcom.com/), Bvlgari sau alte marci cu arome discrete pulverizate pe un odorizant din carton. Pentru ca nu imi plac atmosferele saturate de vapori mirositori, pulverizez doar odata pe saptamana si este suficient. La Kalos mai puverizam in zilele calde pe capitonajul portierelor care nu era expus direct la soare. La Skoda inca nu este nevoie de odorizant, inca miroase foarte tare a nou. Daca mostrele le gaseam la preturi 2.36 euro bucata, am gasit aici si care au o substanta de baza mai putin volatila si mai persistenta.