| cosmin986522 a întrebat:

Ce parere aveti de BMW 120d? https://www.photobox.co.uk/......?/my/photo acest model ma refer. Imi puteti da mai multe detalii? daca merita, un pret second si nou, viteza maxima etc

1 răspuns:
| Uvuvwevwevwe a răspuns:

Are un tovaras un bmw 118d 143cp din 2009 (cam aceiasi treaba ca si 120d). Da, intr-adevar cei 143 cai se simt super bine, masina are o putere ca lumea. Consumul este decent. Din cate am inteles ia cam 6-7 la suta in oras. In afara nu a iesit cu el deci nu pot sa iti spun un consum. Eu am reusit sa scot cu el consum instant 3.5l%. In bord are 240 parca. Un pret ar fi intre 4500-5500 euro unul in stare decenta. Mie personal nu pot sa spun ca imi place la nebunie masina. Parca nu se prea potriveste caroserie hatchback pe bmw. In rest intretinerea la bmw, e mai scumpa. preturi aproape duble(fata de grupul vw) la consumabile(filtre, ambreiaj, placute frana, discuri, etc.)