| eu9696 a întrebat:

Ce parere aveti despre masinile bmw si celelalte nemtoaice? Unii spun ca sunt masini pentru cocalari, tigani etc. daca stau bine si ma gandesc nemtii nu au fabricat masini special pentru tigani si cocalari. daca ai bani cumperi ce masina vrei nu? mi se pare aiurea sa judeci pe cineva dupa marca masinii pe care o conduce.

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Sunt de parere ca sunt masini pentru nemti, austrieci, francezi, italieni si alte popoare din V-ul Europei. Noi romanii (marea majoritate) nu avem posibilitatea sa cumparam si sa intretinem asa ceva decat daca furam, inselam statul, facem trafic de droguri si/sau carne vie sau cantam manele. Avand in vedere situatia economica de la noi din tara ar trebui sa vedem ''o nemtoaica'' la 200-300 de Dacii. Pentru 90% dintre romani, noul Logan 2 ar trebui sa fie targetul suprem (si ala e scump daca ne raportam la salariu mediu pe economie).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Anumite serii de BMW din 96 si 98 au fost special concepute pentru a fi inmatriculate in Bulgaria si folosite in Romania.

| ȘefuLaValută a răspuns:

Masini impresionante de multe ori.Ca sa judeci un om dupa lucruri trebuie sa fii invidios de moarte sau primitiv dpdv al gândirii.

| Negrea_Gica_1996 a răspuns:

E o mare prostie.De ex BMW face masini grozave poti cumpara unul bun cam de la 3000 de euro.Nu sunt masini pentru romani care fura sau interlopi.Sunt masini pentru toti romani deoarece acum masinile sunt ieftine.