| Num3Ascuns a întrebat:

Ce ulei se foloseste pentru Suzuki Samurai?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

In functie de motorizare si numarul de kilometri parcursi pana in acest moment iti putem da un sfat mai concret.

3 răspunsuri:
| covexrobu a răspuns:

In motor poti sa bagi orice ulei de motor vrei. De preferat ar fi unul 10w40 sau 15w40 pentru ca motorul este deja putin uzat si un ulei mai subtire nu ar face fata cu bine. Pune un Castrol, Mobil 1, Liqui Moly, Aral. Poti pune sintetic, mineral sau semi-sintetic. De preferat ar fi unul full sintetic pentru ca schimbul de ulei il vei face doar la 10-15. 000 de km.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pune unul sintetic sau semisintetic.

| xLikeTpu a răspuns:

Bună.
De măsline!