| GabiDg a întrebat:

Ce ziceti de anunturile astea de pe OLX, par suspecte?

https://m.olx.ro/......e6hNz.html

https://m.olx.ro/......dNkT7.html

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te poti intalni cu vanzatorul in persoana, sa poti verifica ce cumperi, daca functioneaza, nu cumpara nimic prin curier/transport la domciliu, fiindca nu sunt dealuri reale.

Asta este o tehnica prin trag tepe, fiindca OLX-ro nu poate fii trasa la raspudnere pentru ce se vinde pe platforma lor, iar vanzatorii nu isi declina adevarata identitate.

O firma serioasa care ar vinde asa ceva, da anunturi serioase si adresa unitatii sau a propietarului, sa poti merge sa inspectezi bunul pe care doresti sa-l cumperi, dar nu acestia din imaginile puse de tine.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Inca ceva, am uitat sa-ti spun.
Daca vanzatorul accepta sa te intalnesti ca sa-ti dea marfa, nu te duce singur la intalnire, mai ia un adult doi cu tine, ca-ti smulge banii din mana fug si cu motocicleta si cu banii tai.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce sa fie suspecte. Motocicleta nu e ca si cum o iei prin curier, mergi o vezi o testezi...

| sierra1 a răspuns:

Ce să fie suspect? mergi, o vezi, iți place, o iei. Sau nu

| florin926481f a răspuns:

Nu sunt suspecte deloc, cam asta e pretul.