| OwlLq a întrebat:

Cine poata sa imi spuna si mie unde se afla senzorul care decupleaza compresorul de la AC la Matiz
Va rog frumos

1 răspuns:
| relian a răspuns:

Senzoru care declanseaza compresorul laughing hai ca esti tare de tot.Nu este nici un senzor,ai un buton,aia e tot trebuie rotit,apasat acel butun ca AC sa plece.
Unele masini alea ce zic romanii ca au clima, deci alea un si un termostat, asta simte cate grade sunt in masina, sistemul este electronic si vede cat ai setat tu, deci pornste si opreste fctie de chestiile astea.
In rest la masinile care n-au clima cum zic romanii laughing ei asa zic am clima laughing de parca ala nu-i tot AC, dar na asta e.deci sa revin restul fara clima aia dai de buton, AC va merge atata timp cat lasi butonu ala on sau off.Deci nu ai nici un senzor nimic.Tu manual decuplezi compresorul, plus ventilatoru cand dai Ac on sau off.