| BuicaGabriel a întrebat:

Cu ce medie se intra la liceul tehnologic de electromecanic

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este unul singur in tara sau este cumva in functie de judet?
de aceea zic

| darrio2007 a răspuns:

In ce țară?

| Alexandru1111199 a răspuns:

Eu nu inteleg de ce tot puneti toti pustii intrebarea cu cat se intra le LICEUL x sau y..nu e o medie fixa.Ca sa-ti dau un exemplu tu vrei sa zicem la cel mai bun liceu din orasu tau, iar liceul respectiv are 4 clase (A, B, C, D) (adica intelegi tu, 4 clase de a 12, 4 clase de a 11, 4 clase de a 10, 4 clase de a 9, ca asa e de regula) si de regula o clasa are 28 de elevi, asta inseamna ca in total in liceul respectiv in anul respectiv o sa fie 28*4=112 de elevi daca in orasul ala sunt 112 elevi care iau nota mai mare decat iei tu, chit ca iei tu 9, 80 daca sunt in fata ta 112 elevi care au luat mai mult, aia intra la liceu respectiv, iar tu intri automat la urmatorul(doar daca esti destept si pui si urmatoarele 2 licee pe foaie in caz ca nu intri la asta, DACA NU pui si alte variante si nu prinzi loc la liceu ala, ai belit-o ca o sa te bage cu pleava orasului la cel mai slab liceu) Deci dragi copii nu mai tot puneti intrebarea asta cu cat se intra la liceu x sau y..pt ca e logic ca tine de mediile elevilor din anul ala, nu cu cat a intrat x sau y acum 10 ani.Ca sa-ti faci o idee, cand am intrat eu la liceu am intrat la al 2 liceu din orasul meu cu 8.50, si de abia am intrat, ca in anul ala au fost multi destepti, in alt an s-a intrat cu nota 6.90 pentru ca au fost elevi slabi si s-au luat note mici si automat trebuiau cumva completat locurile nu?