| anonim_4396 a întrebat:

Cum schimb cureaua de la motor si de la compresor la VOLVO FH12 (420 cp)?

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca e un FH12 din anii 90'' e destul de complicat. Pe mine nu mau lasat sa bag mana in el deoarece primea amenda firma si numai la atelier se putea umbla de mecanic, in Romania e o politica mai tampita legata de reparatiile camionului.

| alexmihay92 a răspuns:

Daca nu ai cunostinte de mecanica mai bine nu te apuca cheama pe cineva care a mai facut asa ceva. Succes

| Gabriel_Marius_1994 a răspuns:

1 o schimbi cand te lasa sau 2 intrebi al sofer uite maine il intreb pe unchiul meu sofer de Volvo ok? uite facebook-ui meu https://www.facebook.com/marius.gabriel.775 adauga-ma si mai vorbim acolo ok?