| Andrewe a întrebat:

Daca are cineva skoda fabia 1.4 diesel 2008, la cat ajunge asigurarea?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Costul asigurarii tine de varsta proprietarului, vechimea in asigurare (clasa B/M), si capacitatea cilindrica.
Pot sa-ti spun, ca pe vremea cand aveam motor 1.4, am platit chiar si 80 de lei pe 6 luni, dar in acte era proprietar pensionar, iar polita ajunsese la bonus 12.
Un cost normal e de la 400 la 1200 lei pe an, in functie de varsta proprietarului.
Eu am masinile pe numele parintilor, ca sub 30 de ani ar fi preturile enorme.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pretul asigurarii variaza in general dupa varsta asiguratului nu dupa tipul masinii

| Paeki a răspuns:

Depinde și de vârsta proprietarului. Cu cât e mai în vârstă, cu atât are mai puțin de plată