| nukeyly a întrebat:

De ce crezi ca exista fenomenul Tesla HATER?

9 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Defineste conceptul.

| VoidEternal a răspuns:

De ce nu ar fi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai exista hateri pentru orice e nou.
Sunt sigur si ca pentru foc au fost hateri.

| Fieraru23 a răspuns:

Te referi la Nikola tesla sau automotorul tesla? Daca vb despre Nikola, nu știu de ce l-ai urî pentru că el a creat multe fenomene dar daca vb despre mașină, înțeleg dc ai urî mai ales că mașinile electrice posibil să depășească cele cu motor

| carevaescu a răspuns:

Oamenii isi umple vidul existential cu orice apucă. Pt unii asta înseamnă sa urască chestii. Bonus la ura directata catre ceva popular este ca se fac grupuri pentru asta, si ai si o componenta de socializare, un sentiment de apartenență. Motivul nu contează asa mult, e rareori rațional, si nici nu si bate nimeni capul.

| Nicusor1975 a răspuns:

"Tesla haters"?
Pai sunt multe motive :
Elon Musk are destui critici despre cum conduce Tesla.
Critici față de prețul ridicat al mașinilor Tesla.
Critici față de impactul pe care îl are Tesla asupra mediului și a schimbărilor climatice.
Toate cele bune!

| helpforyou a răspuns:

Desigur ceva sunt. Iata un motiv: impactul producției de baterii pentru vehiculele electrice.

| RAY a răspuns:

Se știe că Tesla are o calitate slabă a construcției în multe dintre vehiculele sale, de la goluri la panouri până la probleme cu ecranul tactil. Dar, în ultimii ani, calitatea construcției Teslas s-a îmbunătățit semnificativ.28 nov. 2022
https://www.google.com/search?q=Tesla+HATER&sourceid=chrome&ie=UTF-8

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pentru că 80% dintre "entuziaștii auto" au mintea foarte îngustă, și apreciază doar câteva mașini, pe care nu și le vor permite niciodată.
Iar ca să se simtă inteligenți, critică (alte) mașini pe care nu și le vor permite niciodată.
Rareori auzi o persoană înstărită sau cu experiență de viață, care să hate-uiască niște obiecte.