| anonim_4396 a întrebat:

Dintre un audi rs5 si un lambo huracan ambele stock care bate?

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Lambo bate, dar și rs5-ul e foarte aproape, e diferență de 120cp dar mai sunt și alți factori, greutatea, coeficientul aerodinamic, anvelopele, transmisia.

| ValentinMihai78 a răspuns:

E vorba de raportul greutate/putere, avantajos pentru Huracan, dar mai este vorba de marketing. Audi a creat modele sport pentru a concura cu versiunile M și AMG, dar niciodată nu a trecut la extreme, precum a făcut cu Lamborghini, care în departamentul Volkswagen reprezintă mijlocul între modelele sport Audi și versiunile extreme Bugatti.

| renault13 a răspuns:

Cred că lambo huracan, pentru că e mai rapid decât audi