| anonim_4396 a întrebat:

Exista masini eco spre vanzare si in Romania?

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Toyota Prius este primul model comercializat pe piata romanesca.

| covexrobu a răspuns:

Doar masina hibrida exista. Dar poti sa transformi orice masina diesel intr-una ecologica arzand ulei de floarea soarelui. Ideea este ca daca pui ulei curat nears atunci poti sa il torni direct. Dar daca torni ulei ars in care s-a gatit sa filtrezi bine uleiul. SI asta in general se face cu un amestec de 80 % ulei 20% motorina. Dar este de preferat sa se faca asta la masinile mai vechi si mai ieftine. Sa nu incerci la o masina noua.

| teodorus a răspuns:

Din cate stiu eu, Nu! Stiu sigur ca sunt masini hibrid de vanzare si in Romania happy.