| SebyNokia a întrebat:

Exista motor Tdi pe benzina?

11 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Nu. laughing

| Doar1îngeR a răspuns:

Din moment de TDI inseamna Turbo Diesel (motorina) pe Injectie, tu ce crezi? happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

TDI = TurboDiesel Direct Injection

| Sofer a răspuns:

Motor TDI= diesel, poate vruiai motor turbo pe benzina?

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da pentru tine exista, cine a ras de tine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei neaparat masinuta de la VAG, ai motoarele TSI / TFSI care sunt pe benzina.

| MultPreaInteleptulTractorist a răspuns:

Unde vezi D inseamna Diesel

TDI
DCI
CRDI
HDI
etc

Sunt toate tehnologii Diesel. Tu cred ca voiai sa intrebi daca exista turbo pe benzina.

| WPP a răspuns:

EXISTA!
Iei un motor TDI si il pui pe un butoi cu benzina... implicit va deveni "TDI pe benzina!

| 83Cosmin a răspuns:

TDI inseamna Turbo Diesel Injection. Nu are cum sa fie pe benzina. Exista motor pe benzina cu turbo.

| 12manuq a răspuns:

Tdi vine de la turbo diesel injection, deci nu exista pe benzina.Dar, la audi de exemplu exista motorul 1.8 T, benzina cu turbo (150 de cai daca nu ma insel)

| ionutboss08ia a răspuns:

Unde ai vazut tu motor turbo diesel [Tdi] pe benzina e diesel omule