| cristianfrunza a întrebat:

Hai noroc, TPU!
Am urmatoarea intrebare:
Pe masina am un casetofon JVC cu fata detasabila.Si vreau sa stiu de ce atunci cand opresc motorul si scot cheia din contact si apoi cand pornesc iar motorul nu imi ramane memorata melodia care canta inainte de a opri motorul. Este vreo setare ceva sau nu are castofonul capacitatea de a memora.

Casetofonul este din: 2007
Masina: Skoda Fabia

DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| BassHunter13 a răspuns:

Nu ii de vina casetofonul! Daca tu ai montat casetofonu JVC (sau alt cineva)si a umblat pe la fire acolo in spate si a schimbat mufele de acolo ..inseamna ca nu te-a legat bine firele si atuncea cand scoti cheia din contact automat casetofonu nu mai merge de fapt nu mai primeste deloc curent in el si atuncea isi restarteaza complet memoria!

2 răspunsuri:
| tyty_1709 a răspuns:

Am la fel si sm legat firul galben sau portocaliu permanent la plus sa-i tina memoria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Casetofonul tau nu are functia "last play memory".