| mtw123 a întrebat:

Https://www.olx.ro/......YIkQ.html/

Pareri aceasta masina? Merita s-o cumpar? Am verificat-o si pe carvertical si nu apare sa aiba vreo problema... doar ca nu apare istoricul la km.

4 răspunsuri:
| ClaudiuM1997 a răspuns:

Poate ca e faina masina dar mi se pare o suma mare pentru un Golf 5. In banii aia as aduce ceva din Germania mai bine sa fiu sigur ca e ok. De exemplu eu am adus un seria 1 din 2006 2.0 diesel dotat decent cu 280. 000km reali si arata mai bine decat ce se gaseste in Romania la 190. 000km. 3200 euro cu tot cu transportul. Sigur gasesti un golf 5 decent in 3500 euro in Germania si cu km reali.

| OldSoul a răspuns:

La banii aia ar trebui sa fie perfecta masina.
Ar trebuii, ca in realitate, nu se stie.
Nici rapoartele alea nu-s garantate.
Am vazut la altii oferind alta serie de sasiu cu istoric curat, iar in realitate masina avea un istoric vai de capul ei.
Daca chiar te atrage masina, cauta pe cineva priceput, si du-te si verific-o personal. Asa online, multe chestii pot fi omise.

Si asa... ca fapt divers, sa-l intrebi pe vanzator ce insemna la el "Stergatoare automate" ca senzori de ploaie vad ca nu are...
Vrajeala de 2 lei.

| badpanda a răspuns:

Eu cand mi-am vandut masina la 450.000 km avea volanul in stare mai buna.
Este aproape imposibil sa gasesti masini de 15 ani cu 200.000 km originali.
Km astia i-a avut acum 10 ani.
Un amic si-a luat un Audi A6 din 2018 cu 210.000 km.
N-ar fi o problema asa grava deoarece sunt masini care fac fara mari probleme 500.000 km.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Golf diesel de 13 ani din Germania cu doar 190.000? Ma indoiesc.