| emoboy a întrebat:

Kilometrajul la bicicleta conteaza de marimea rotii bicicletei? Adica de la 26 la 24?

3 răspunsuri:
| solumaam a răspuns:

Nu conteaza diametrul rotii... dispozitivul se monteaza pe furca la o distanta anume fata de butuc, doar daca nu se respecta distanta respectiva atunci va da valori nereale!

| solumaam a răspuns:

Am mai spus mai sus si am sa incerc sa fiu mai explicit ...in functie de diametrul rotii reglezi piesa cu senzorul pe furca (trebuie sa ai in manual diferite valori pentru fiecare diametru) si apoi la acela-s nivel prinzi pe spita rotii respective magnetul ca sa treaca exact prin dreptul senzorului, daca respecti valorile din carte pentru diametrul tau atunci va inregistra corect!

| AaDdYy a răspuns:

DA conteaza marime rotii cu cat ai roata mai mare cu atat ai veteza mai mare adica pedalezi mai rar.