| Pavel_Andrei_Vladut_1990 a întrebat:

La 16 ani ce motor as putea sa cumpar?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

De cumparat poti sa cumperi orice motocicleta, bineinteles impreuna cu un parinte.
De la 16 ani poti obtine permis de conducere, pentru a circula legal cu motocicleta pe drumurile publice, de categoria AM sau A1. La AM se incadreaza motociclete cu CC de pana la 50 cmc iar la A1 cele cu CC de pana la 125 cmc.
De asemenea se poate obtine permis si pentru categoria B1 (ATV si unele mini masini).

1 răspuns:
| NRazvan a răspuns:

Motociclete pana in 125 de cc(Centimetri cubi). Sfatul meu este sa te inscrii de cat mai curand pentru scoala pentru ca atunci cand o sa se apropie sezonul motoarelor s-ar putea sa nu mai prinzi loc.