| Macarena56 a întrebat:

La cati ani ai voie sa conduci o motocicletade 50cmc? Adica o motocicleta de 90 cm

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Motocicletele cu capacitatea cilindrica se incadreaza la categoria AM (moped) si pot fi conduse legal pe drumurile publice de la 16 ani si cu permis de categoria AM, dupa ce ai facut o scoala de conducere pentru aceasta categorie si ai reusit la probele teoretica si practica (aceasta numai in poligon).

| ShREKT a răspuns:

Salut, de la 16 ani poti, dar poti sa iti faci si de 125 cmc, si sa aiba sub 15 kilowati. Eu peste 3 luni incep scoala moto.

| Macarena56 explică:

Mersi dar este de c.am 90 cm inatime si chiar imi trebuie? Si mai pun o intrebare la proasta. Si daca as merge cu una de asta pe strada ce as pati? Adica ce mi.ar face politia?