| Bosancu10 a întrebat:

Merg injectoare de awr pe ajm?

2 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Injectoarele din aceeasi serie merg pe toate codurile motor, cu adaptarile aferente; asta insemnand modificare din soft pentru optimizarea amestecului etc.

| OldSoul a răspuns:

Injectoarele au un cod al lor, iar acel cod se intampla sa difere chiar si daca injectoarele au fost montate pe acelasi cod motor.
In functie de acel cod pot sa mearga (Daca au acelasi cod) sau pot sa nu mearga (daca au coduri diferite).
Din ce zici tu, cel mai probabil nu o sa mearga, poate doar sa mergi la cineva sa ti le rescrie pe cele noi.