| mgtow a întrebat:

Noroc, maine am de facut diverse rute si masina care mi se incredinteaza nu are suport ca sa pun telefonul (are GPS) unde pot sa il pun ca sa am o viziune buna la gps in timp ce conduc?

Bordul e asta: http://www.google.es/......tp?/imgres

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Fara un suport nu prea poti pune telefonul in orice pozitie vrei.
as vedea un loc bun pentru telefon in stanga langa oglinda, improvizezi ceva din scotch eventual dai o fuga pana la un supermarket si iti cumperi un suport dar nu-ti lua de ala care se prinde pe bord! am avut, a cazut dupa 100 de metri, cel mai bun este cel cu ventuza ce se lipeste de parbriz.
uite aici am gasit o alta poza pe net si am incercuit cateva zone in care ar fi mai simplu sa-ti pui telefonul dar cu putin scotch, asa am procedat o data doar ca eu nu am avut unde sa-l pun sus, l-am pus jos :)) sper sa te descurci
aici ai imaginea : http://i.imgur.com/Tz6s5vu.jpg

1 răspuns:
| TheMadOna a răspuns:

Judecand dupa profilul tau ai raspuns in foarte multe situatii iar acum te tine un plastic in loc?
Un sofer de prestigiu ca tine care le stie pe toate are si un suport pentru gps daca asta e meseria sa. Nu am dreptate?
Tu raspunzi mereu cand e cate o intrebare despre masini dar intrebarile tale sunt despre biciclete iar acum esti speriat ca urmeaza sa conduci o masina si nu stii cum sa tii gps. Halal sofer esti.
Si ca sa nu zici ca am ceva cu tine iti dau si un sfat. Daca dimensiunea telefonului iti permite prinde-l in volan intre airbag si partea de sus. Eu cand lucram la fan courier conduceam logan van si peugeot boxer cu telefonul prins asa toata ziua desi nu foloseam gps. Daca nu intra acolo incearca sa-l pui pe ceasuri poate il poti presa putin de cozoroc sa stea fix.