| gtr2rr3 a întrebat:

Nu inteleg un vw jetta din 2007 e 5700E siar un vw passat din 2003 e 5400E de ce e atat de scump pasatul? Voi pe care o alegeti?

5 răspunsuri:
| Magnifico a răspuns:

Sunt mai multi factori care determina pretul,de la an (nu este cazul in momentul actual) pana la motorizare, dotari, tara inmatricularii, etc.

Passat-urile sunt scumpe in general, ma uit la un model din 1999 care daca e inmatriculat si e 1.9 diesel costa 3500 de euro.

In legatura cu ce spunea colegul mai sus, exista putin adevar aici, Passat-urile sunt putin mai bine cotate, dar nu cele din 2003 in niciun caz.
Eu as alege Jetta, pentru ca tot VW este si in plus e o diferenta mare intre ani.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pasatul e o clasa mai sus decat jetta totusi. e insa irelevant un raspuns avand in vedere putinele informatii pe care le ai dat. Conteaza motorul, conteaza nr de km, conteaza cum e intretinuta masina samd

| relian a răspuns:

Din cauza ca e Passat vorba cuiva si probabil ca ara impecabil si sint sigur ca arata mult mai bine decit Jeta chiar daca aia e mai noua.Deci este vorba de clasa odata, Jeta este trotineta pe cind Passatul e masina.Si cum mai spunea cineva depinde ce motor are citi km si daca arata f bine nu e nimic de mirare. Daca Jeta e din 2007 ce? Poate sa fie si din 2012 ca tot Jeta ramine adica trotineta.Passat este de calitate mai superioara asa spus in mare.

| thegeaba a răspuns:

Fiindca e mult mai masina decat Jetta. Mult mai spatioasa, mai luxoasa, e marca aproape premium.
Dar oricum, trebuie sa fii imbecil sa dai atatia bani pe un passat din 2003. Eu mai mult de 4300 eur n-as da.

| valiusa a răspuns:

Jetta e mai noua si mai ieftina