| ImAnonymous a întrebat:

O camera de marsariei poate fi montata sa redea imaginea pe un ecran de navigatie?
Daca da, cum?
Multumesc!

3 răspunsuri:
| corbulalbrosu a răspuns:

Este vorba de o camera de luat vederi montata in habitaclu, sau pe luneta spate, pentru a avea o imagine de ansamblu asupra situatiei existente in partea din spate a masinii, in momentul in care manevrezi masina spre spate/inapoi adica mergi in marsarier.

| OldSoul a răspuns:

Cel mai adesea da, in general, navigatiile, sau dvd-playerele au aceasta functie, ele au in plus o intrare rca speciala pentru aceasta optiune, tot odata mai au un fir in plus (de remote), care trebuie sa fie alimentat cu +12 cand intri in marsarier ( pe scurt, se leaga alaturi de camera la becul specific de marsarier).

| TheWomanCat a răspuns:

Multumesc happy