| mihaela11 a întrebat:

O intrebare pentru posesorii de Dacia Logan. Care sunt caracteristicile (marime, putere, mufa) pentru radio compatibil cu masina? Si cum se detaseaza radio-ul vechi? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Deoarece pana acum nu ai primit nici un raspuns, iti voi raspunde eu sa-ti faci o idee.
Marimea este 1 din, corp simplu, ingunst si lat, daca cauti pe google "1din" vei vedea.
Puterea este in functie de player, dar daca te referi la "puterea" de alimentare este de 12V.
Mufa, cel mai adesea playerele au intrare pentru mufe iso, acum la logan nu stiu exact ce fel de mufe are standard masina, dar in cel mai rau caz cumperi un adaptor, costa undeva la 25 de lei.
Playerul vechi, sau radio-ul cum spui tu cel mai adesea se baga niste "cleme"in locasurile lui astfel il deblocheaza din slot si poate fi tras in afara pentru a fi scos. Acum ce fel de cleme ai nevoie, eh asta difera de la model la model.

| Petripetri a răspuns:

Daca prin radioul vechi te referi la cel de fabrica iar loganul este modelul cuprins intre 2004-2012 atunci vezi ca pe fiecare colt are cate o gaurica, in toate gaurile simultan trebuiesc impinse niste sarme sau andrele dupa care il tragi afara