| LED21 a întrebat:

Pareri golf 6 break 1.6 tdi 2012?

Răspuns Câştigător
| sierra1 a răspuns:

Excelent - dacă e la pret bun

3 răspunsuri:
| 120bulevard a răspuns:

Motorizare cu nabadai, poate fi ori o mina de aur ori o groapa inepuizabila de bani acest motor, cauta unul cu km cati mai putini si cat mai intretinut daca tot iti doresti acest motor, in rest e economic si trage destul de frumos pentru un 1.6, asta venind de la cineva care a condus un golf 6 1.6 tdi ~1500 km aka eu.

| MaNumescAlexFabian a răspuns:

Golf 6 break 1.6 TDI 2012: alegerea economica si spatioasa, dar verifică:

Probleme potentiale: EGR, DPF, consum lichid răcire.
Putere modestă.
Alege o mașină cu service clar și verifică istoricul. Ideal pentru drumuri lungi, nu oras.