| Ionut003 a întrebat:

Poate sa iti sara airbagul de la gropi/damburi etc?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Decizia de declansare a airbagurilor este luata numai de catre unitatea de comanda care masoara continuu variatia deceleratiei in timp pe baza senzorilor: accelerometre, senzori de impact, senzori de măsurare viteză a roții (ABS), giroscoape, senzori de frână sau senzori de prezență

- in filme se mai intâmplă ce spui chiar și la impactul cu poșeta unei bătrâne ofuscate

| gabicoo a răspuns:

Trăim în Românica! Nu e exclus!

| Lukasssz a răspuns:

Nu lol

| 4ndr33y a răspuns:

Nu

| Alexandru250201 a răspuns:

Daca nu dai frontal intr o groapa, nu

| Saiko93 a răspuns:

Depinde daca acele gropi sunt uriase sau de marimea unui crater de pe luna laughing de poti estima o asemenea dimensiune Ai mila de masina ta si conduu prudent si cu simt de raspundere...