| Barbu123 a întrebat:

Pot impinge legal cu mana un moped pe marginea drumului public daca nu detin un permis de conducere?

Răspuns Câştigător
| ClaudiuRICSDIE a răspuns:

Teoretic da. Daca te ia la rost poliția și te întreabă ce și cum.Ii spui sa verifice toba și motorul daca sunt calde

3 răspunsuri:
| zilog a răspuns:

Da dar mulți milițieni au rămas milițieni și cred eu că vor să fie aplaudați că au prins marele infractor și părerea mea este că există posibilitatea să facă abuzuri în mod intenționat pentru ca să îi aplaude șeful și să se cheme că au făcut și ei ceva azi așa că merită să îșî primescă salariul sau mai tare chiar o mărire de salariu.
Dacă tu eșți intr-un sat sau orășel mic de provincie unde nu se întâmplă niciodată nimic pot face din tine un caz interesant!

AȘA CĂ ÎȚÎ RECOMAND SĂ ÎÎ DAI JOS BUJIA și să nu le spui!
Apoi să mergi cu el pe stradă eventual cu ceva martori la tine

Și după ce fac ei certificat constatator în care o să scrie că te-a prins pe el mergând...
abia atunci le arați că nu are bujie și ii pui să scrie că nu are bujie șî nici furtun la benzină!
între rezrvor șî motor!
așa că acum e acum
cum să îțî mai facă el dosar penal când tu nu ai furtun la benzină șî nu ai nici bujie
Ha ha ha ha ha
acum trebuie să recunoască că a făcut abuz de putere
și îl rogi să anuleze tot șî să te lase în pace! să mergi mai departe!
Dar tu trebuie să mergi cu el pe trotoar în cazul acesta nu pe partea carosabilă
și să treci pe culoarea verde a semafroului pietonal pe la trecerea de pietoni!

| Balalau95 a răspuns:

Dpdv legal... DA, fara permis este interzis CONDUSUL pe drumurile publice, nu impinsul...
dpdv al muilitienilor din rahatul asta de tara, care trebuie sa isi faca norma la amenzi, s-ar putea sa nu se stie!

| 9Florin9 a răspuns:

Poti sa il impingi, dar sa nu fie pornit.