| anonim_4396 a întrebat:

Prin ce probe trebuie sa trec pentru a primi permis auto?

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sustin raspunsul LEGIUITOAREI care e la subiect.

| covexrobu a răspuns:

Pai ai proba teoretica cu 26 de intrebari din care trebuie sa faci minim 22. Si pe urma ai proba practica sa conduci prin oras. Este usor daca inveti si mai ales daca vrei sa obtii permisul altfel nu are rost sa dai banii pe scoala.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Trebuie să faci şcoala de şoferi, te duci la testare scrisă sub formă de grilă, minim 22 de puncte pentru a promova, maxim 26 de puncte şi o testare cu maşina pe drumurile publice.
Succes.
Pa, pa.