| raullik007 a întrebat:

Renault Megane 2 sau Fluence..De ce? Pareri despre amandoua?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Nu am avut ocazia sa testez Fluence, ca sa pot da un verdict.
In schimb, cunosc binisor Megane-urile 2. Faine masini! Motorizari foarte bune, tinuta de drum extrem de buna, scaune foarte confortabile.
Minusurile ar fi:
-spatiul nu foarte generos (dar nici inghesuita nu e)
-greu de parcat, in special sedan-ul
-botul e plin de plastic, pentru siguranta (are multe stele NCAP), insa in timp arata putin mai ciudat; dar tot e o masina frumusica.
Plusuri ai destule, e o masina foarte moderna, placuta la atingere, foarte silentioasa, confortabila, performante de invidiat, 1.5 dci tine piept motoarelor 1.8-1.9 diesel de la alti producatori.
Fluence banuiesc ca e superior Megane-ului, Renault e un producator foarte serios, deci nu vad ce ar putea fi mai 'rau' decat la Megane.

1 răspuns:
| Anonimuserr a răspuns:

Depinde din ce an sunt Megane 2 și acel Fluence. E mai bun FLuence are motorizări mai bune și interiorul mai de bună calitate față de Megane.
Prețul de plecare 15000 de euro.
Eu mi-aș lua FLuence este modern este un sedan adevărat.