| Ionut_Puiu_1990 a întrebat:

Sal am si eu o problema. Am facut pana prostului cu o masina modelu ford focus. 1.8.tdci dizel. Ce trebuie sa fac? Nu vrea sa porneasca nici in ruptul capului

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Trebuie aerisita instalatia de alimentare dupa ce pui motorina.Nu este ca la motorul pe benzina.

| ionutz03 a răspuns:

Ahahaha

suntserios
| suntserios a răspuns:

Sus pe platforma si la service cu ea, mai complicat la diesel daca s-a umplut de mizerii

| TheLoveDoctorr a răspuns:

Baga motorina mai multa in ea, scutura de masina, tine picioru pe acceleratie, da-i de 3 ori cheie si o sa-ti porneasca masina.

| xCrAzYx a răspuns:

La diesel nu e ca la benzina ai ramas in pana pui benzina pornesti pleci...la diesel daca ai ramas in pana trebuie sa te duci la service