| emoboy a întrebat:

Sall as vrea o motocicleta cam de 20cp ce imi recomandati?

1 răspuns:
| kiki a răspuns:

Salut! iti recomand un Suzuki gz 250 Marauder.este o motocicleta foarte frumoasa, deosebit de frumoasa.
Tip Monocilindru, 4 timpi, 4 valve, SOHC, racit cu aer
capacitate cilindrica 249 cmc
alezaj x cursa 72, 0 x 61, 2 mm, raport d compresie 9.0 : 1, putere maxima 20, 4 cp / 8000 rpm, cuplu maxim 18, 7 Nm / 7200 rpm, alimetare carburatie, cutie de viteze manuala, 5 viteze, transmisie finala lant, dimensiuni (L x l x H) 2.180 x 815 x 1.090 mm, ampatament-1.450 mm, inaltime sa 680 mm, garda la sol 125 mm, greutat de137 Kg, Anvelopa fata 110/90 - 16 M/C (59P),anvelopa spate 130/90 - 15M/C (66P),frana fata disc de 275 mm, frana spate tambur130 mm, apacitate rezervor 13 litri, pret sincer nu stiu depinde daca vrei second sau noua.asta este o motocicleta naked, daca ar avea mai multi cai putere ar putea intra in categoria tura.depinde de ce vrei.sau daca vrei o japoneza varza care nu fuge iti iei cbr125, daca vrei o motoreta cu care sa alergi cu la un nivel de cacao(125) iei rs, oricum fuge cel mai tare la clasa ei.
Rs-ul are anvelope de motocicleta cbr mountain bike,
Rs-ul scoate fum de ti-e groaza sa pleci cu ea de langa o terasa ca te-njura toti ca-i gazezi si mie nu imi place nici cum arata.cbr-ul suna a motor dar nu foarte tare, merge frumos iti incanta urechea ceva ceva.insa arata ca un tzantzar.eu am avut un gs de 500 si sper sa reusesc sa iau un cmx450 Rebel de la Honda.mult succes. asfalt uscat si nu uita ca motocicleta isi bate joc de tine daca si tu iti bati joc.motocicleta este pentru pasiune si nu pentru fitze.asta spun oricui deoarece am pierdut in 5 ani destule persoane cu experiente de peste 15 ani de moto.asa ca asfalt uscat si succes!