| sysop01 a întrebat:

am achizitonat de curand o dacia solentza 2003 si la radio casetofon imi cere un cod de securitate are cineva idee care este in carte imi spune sa ma uit pe factura masini da nu o am.
Multumesc!
Funda!

2 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Daca nu o mai ai trebuie sa te duci la un centru specializat si dupa seria casetofonului si marca si asa mai departe iti va genera un nou cod valabil pe viata. Ai grija sa nu iti iei teapa cu cei care decodeaza pe laptopuri la colt de strada fiindca de multe ori se intampla ca dupa 30 de zile sa iti reapara iar eroarea cu acel cod. Du-te la un centru specializat care decodeaza pe stand nu pe calculator sau daca te duci la cei care decodeaza pe calculator cere garantie pe lucrare minim 3 luni!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa iei legatura cu fostul proprietar.
Pe de alta parte ai fi putut sa ne spui ce marca de casetofon ai si mai am nevoie de seria acestuia de pe spatele casetofonului.