| Alexandru1994 a întrebat:

vreau sa stiu daca 50km/h (limitat) inseamna mai mic sau egal cu 50km/h sau poate peste 50km/h la ora

Răspuns Câştigător
| olivert1310 a răspuns:

Limitat la 50, inseamna ca viteza maxima atinsa este de 50 km/h, asta daca te referi la scuterele cu limitator de viteza. In trafic, in localitate, poti sa mergi asa cum ti s-a scris mai jos si cu 55km/h ca nu primesti amenda. Este marja aceea de eroare, mai bine zis neconcordanta dintre viteza afisata de vitezometru si viteza reala. Eu cu Dacia mergeam conform cu vitezometrului cu 80 km/h iar radarul m-a inregistrat cu 76 km/h.

2 răspunsuri:
| 0rlando a răspuns:

Deci, tu întrebi dacă 50 este egal cu 50...

| greyhound a răspuns:

Maxim 50km/h
Totusi nu-ti va da nimeni amenda daca mergi cu 55 (marja de eroare)