| vegeta a întrebat:

Saluatere am si eu nevoie de ajutor la aceasta intrebare! Mam decis si eu sa imi cumapr o masina si bugetul il am cam limitat... acesta fiind 60 de milioane mai exact 1400 de euro si am gasit un opel astra g cu motor de 1.200 inmatriculat pe ro cu numar de Bucuresti si kilometrajul 150 de mii si an de fab 2000! Acuma am zis sa-l sun pa om si sal intreb daca masina are vreo problema si care ar fi acelea...iar omu mi-a spus ca trebuiesc shimbate amortizoarele, placutele de frana si mai are o problema cu un senzor daca nu ma insel mi-a spus ca de turatie si ca masina dimineata nu porneste din prima dar a doua oara porneste si daca ii schimbi senozoru ala nu mai are probleme si ca senozru ar costa cam 50 de lei ca sa interesat el asa mi-a spus! cuma am negociat si pretul cu el si mi-a zis ca o da cu 60 si i-am spus daca vrea 57 si mi-a zis ca se mai gandeste si acuma va intreb pe dumneavostra merita aceea maisna acestii bani? Sa ma pacaleasca cu senozru ala? si sa fiea altceva? si daca stie cineva cam cat ar consuma masina cu motoru de 1.2? ca asta nu l-am intrebat la telefon eu oricum o sa ma duc cu cineva sa se uite la ea in caz de vreau sa o cumpar dar inca o parere in plus conteaza de accea va intreb?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca pe langa aia 1400 euro o sa ma dai jumatate pe taxa de timbru daca nu e platita deja.

amortizoarele si placutele o sa coste ceva la schimb, iar senzorul ala vezi sa nu fie cumva sonda lambda care e scumpisoara la schimbare

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Pe mine m-a ajuns 400e o revizie cu telescoape + articulatii + placute la o Astra F. La G e cam aceeasi treaba.
Iar cu senzorul, sunt aproape sigur ca e teapa. Daca era doar 50 de lei acel senzor, il schimba omul dinainte, orice om intreg la minte pune putin masina la punct inainte s-o vanda. Iar daca aia e pusa la punct si nu porneste dimineata... Te f*7! in ea.
Fereste-te de astfel de afaceri, mai ales daca nu te pricepi la masini.
La banii tai s-ar putea sa prinzi o Vectra B 1.6 16v inscrisa RO cu taxa nerecuperata, asta daca ii convine proprietarului sa ti-o lase la 1400 (cam 1500-1600 costa asa ceva).

| AndyPeScurt a răspuns:

Bani nu se merita are prea multe lucruri de schimbat la ea...
Mai bine mai cauti...