| anonim_4396 a întrebat:

Am ajuns la performanta de a face pana la cauciuc tubeless ( fara camera ) Ideea este ca nu a intrat nimic in el ( nu e gaurit ) doar ca am luat o bordura ( am intrat foarte bine in ea ) si pur si simplu mi s-a dezumflat cauciucul. Cum repar?
Mentionez ca janta este inteaga, cauciucul la fel, care este problema?
Multumesc anticipat >>(^_^)!

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai cum sa repari? te duci la vulcanizare. Sigur ori e janta indoita ori cauziucul are o problema pe undeva

| corbulalbrosu a răspuns:

Daca nu s-a rupt talonul cauciucului si janta este intacta inseamna ca se va umfla fara probleme folosind aer comprimat cu debit mare, intro unitate de vulcanizare sau la o statie de benzina care are o asemenea instalatie de verificare si umflare a pneurilor.

| HiTman08 a răspuns:

Ce credeai ca pe tubeless nu faci pana? 99, 9% sunt cauciucuri tubeless in ziua de azi pe masini.

| Nexxon a răspuns:

De obicei în aceste cazuri janta se deformează astfel se pierde aerul. Dar se poate întâmpla să aveți o pană la cauciuc. Janta poate fi îndreptate dacă nu este foarte grav deformată. Anvelopa poate fi vulcanizată dacă nu a fost deteriorată flancul. Vă recomand să mergeți la o vulcanizare unde specialiștii pot verifica care este problema exactă și vă și pot ajuta. În București recomand service-ul Nexxon: http://www.nexxon.ro/bucuresti_anvelope/