| marian1198962147 a întrebat:

Am nevoie de ajutor un prieten ma tot minte inlegatura cu 2 accidente auto
As vrea sa stiu daca este posibil sa caut intr-o baza de date sau ceva daca chiar au avut loc aceste accidente
Unul dintre ele s-a petrecut in anul 2017 in martie cica si anume un Audi Rs6 a intrat intr-o Nubira si soferul cica a ramas paralizat ( accident petrecut in Bucuresti )... el era in masina,,, iar cica paramedicii nu au trecut numele lui sau ceva in fisa nici politistii ( el circula pe contrasens )
Iar al doilea s-a petrecut in luna decembrie tot in 2017 pe autostrada Bucuresti - Ploiesti un tigan cica i-a furat masina a intrat cu ea intr-un parapet iar masina s-a facut in doua motorul cica a zburat la 2 km ( de mentionat cica circula cu 270 km/h la producerea accidentului ) masina e un audi a4 b6 an 2003 2.0 tfsi gri
Tiganul cica ar fi murit pe loc si acum e acum cica ar fi dat in judecata familia si ar fi castigat totul in doar o saptamana sau doua! nici nu se putea pune un termen intr-un timp atat de scurt

De aceea vreau sa stiu o metoda de a verifica daca chiar au avut loc aceste accidente curios este faptul ca nu tin minte sa fi vazut la stiri in perioada aceea ceva de genul ( un eveniment asa de important ar fi avut o mediatizare gigantica...)

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

A4 b6 an 2003 2.0 tfsi nu prinde nici impinsa 270km/h
"motorul cica a zburat la 2 km" asta e SF sa fim seriosi, poate nu stii ce inseamna 2 KM.

"ar fi castigat totul in doar o saptamana sau doua" buna asta.

baza de date nu exista, dar poti cauta evenimentele pe google. asemenea accidente sigur apar pe undeva scrise

Răspuns Apreciat de Editori
| alessia5158 a răspuns:

Daca cunosti numarul de inmatriculare al autoturismului si CNP-ul proprietarului acestuia, poti verifica daca autoturismul respectiv a avut avarii (daune) in urma vreunui accident de circulatie pe platforma Autoritatii de Supraveghere Financiara : https://asfromania.ro/......aunalitate

3 răspunsuri:
| christall a răspuns:

Nu cred ca se poate verifica decat de politie. Un proces in nici un caz nu se termina intr-o saptamana, doua. Ai grija, prietenii nu mint.

| francut a răspuns:

Accidentele, se pot verifica la Politie.
Da, accidente asa de grave, mai ales in Bucuresti, s-ar fi dat la stiri. Mai ales acum, in acesti ani.
SMURD-ul, paramedicii, trec in fisa orice accidentat. Mai ales daca e asa de grav ca a ramas paralizat.
Cat despre al doilea accident, e cam cusuta cu ata alba. Pai daca era altcinev la volan, mort sau nu, acela e vinovatul. Da, stiu, tiganii se preteaza la orice, dar dovezile sunt dovezi. El poate dovedi ca se afla in alta parte si nu in masina?
Proces castigat in 1-2 saptamani? In decembrie cand sunt atat de multe sarbatori si zile libere? Cand instantele sunt sufocate de procese vechi? Ma indoiesc.
Acest prieten, vrea un ajutor financiar de la tine? Mare atentie, sa nu cazi in capcana.