| Faicu a întrebat:

Am nevoie de: Care motor este mai bun dintre Otto si Diesel si cateva argumente, am dat cateva search-uri pe Google, insa nu am gasit, sper sa ma puteti ajuta voi!

Răspuns Câştigător
| crbogdan a răspuns:

Salut iti recomand motor diesel pentru greutate si otto pentru viteza.
motorul diesel trage mai bine iar motorul otto pleaca mai repede pentru ca benzina face arderea mai puternica mai multe nu stiu sa explic.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Depinde pentru ce este folosit. Daca ai tractor pentru arat, Otto nu este recomandat.Nu ai dat destule search-uri pe Google.Sunt sute de site-uri referitor la asa ceva.Dar este mai comod pe TPU.Pui intrebarea iar prostii cauta.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu exista unul mai bun sau nu, fiecare isi are rolul lui. daca unul era net superior nu mai ajungeau sa fie ambele atat de avansate in ziua de azi

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Mai bun pentru ce? Fiecare are terenul lui.