| T33m0 a întrebat:

Salut! Am o intrebare, pentru a putea da de categoria A1 ai 2 variante, una e sa ai 24 de ani, iar cealaltă sa ai 20 de ani împliniți și sa poți demonstra ca ai 2 ani vechime de A2, intrebarea mea este dacă o persoana mai are 2 luni pana la împlinirea vârstei de 24 de ani, fără a avea alt permis obținut, se poate înscrie la școală pentru categoria A1? În legislație nu scrie nimic decat de varsta de 24 de ani impliniti, dar câteva persoana mi au spus ca se poate, e la fel ca la permisul auto, chiar dacă nu ai 18 ani, dar mai ai 3 luni pana sa faci 18 ani, te poți înscrie, știe cineva dacă este posibil asa ceva?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Citeste aici.
https://triumphromania.ro/......tocicleta/

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

In primul rand condițiile zise de tine sunt pentru categ A nu A1. A1 îl poți da la 16 ani. Și da, te poți înscrie la școala cu 3 luni înainte. Trebuie sa ai 24 ani împliniți la examene