| AlexandruCK a întrebat:

Salut, am o skoda fabia 1, 4 benzina din 2002... si cand merg cu ea mai bine de jumate de ora, face presiune in furtune. Sa fie de la garnitura de chiulasa? aveti idee cum ii fac aerisirea? nu gasesc nici-un buson, nimic. Multumesc

4 răspunsuri:
| DaniTDCI a răspuns:

Face presiune de oarece garnitura de la chiuloasa e fisurata/ciupita,

| Tukann a răspuns:

Daca sufla in bidonul de racie cu siguranță e de la garnitura de chiuloasa... Daca nu cu siguranta trebuie aerisita de acolo de la radiator daca problema e pe furtunele de la racire

| AlexandruCK explică (pentru Tukann):

Nu se vede bule de aer cum ca ar sufla apa afara din vas... doar ca face presiune, atata tot

| Tukann a răspuns (pentru AlexandruCK):

Porneste-o accelereaza-o pana face presiunea de care zici si dupa incearca sa o aerisesti de acolo de la radiator.Are un mic buson ca si la calorifer