| MrkIonut a întrebat:

Salut,am si eu o intrebare pentru pasionati de masini, am un pasat b6 si ma intrebam daca pot sa schimb butonul de avarii cu ceasul pe care il are un pasat b7 acolo

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Sa il schimbui cu ce anume? Butonul ala de avarii nu este doar un simplu buton, ala este releul de semnalizare, deci este o piesa cu tot cu buton. Butonul este doar ce vezi tu, inauntru e ac el releu ce zic.

Asa ca trebuie sa spui si cu ce vrei sa schimbi acel releu.
Daca folosesti altul tot de la un VW va functiona. Ceasul vrei sa schimbi cu ce anume?
Merge, daca pui acolo ceva sa se potriveasca, in rest tot firele alea is, tot ceas este.

Ambele le poti schimba, doar sa se potriveasca acolo, ori daca is ceva mai amril sa dai gaura, asta se poate.

| carevaescu a răspuns:

Teoretic este posibil să schimb aproape orice din bord cu orice dacă știi să faci modelare în plastic și să redirecționezi firele.

Dar de ce crezi că a înlocuit butonul de avarii - nu contează cu ce - este o idee bună?