| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Am si eu o problema la mașină. Cand franez si iau de ex un pic de volan într-o curba, stânga sau dreapta, am un tremurat in volan, nu face mereu doar cand si cand. Face si pe loc drept cand franez dar mai rar. Sa fie oare discurile de frana? Multumesc.

2 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Da, discurile de frana.

| Simpatic a răspuns:

Posibil discurile ovalizate, a se lua in calcul si verifica si planeitatea butucului (pe care vin discurile). Este recomandat sa verificati inainte de montarea discului planeitatea butucului. De la un soc mai puternic acesta se poate deforma iar simptomele pot fi interpretate eronat ca discuri ovalizate.